Firma TOM - sprzedaż i montaż: okna PCV, drewniane, dachowe, norweskie i skandynawskie; drzwi wejściowe, zewnętrzne, wewnętrzne i techniczne - PORTA; bramy garażowe i przemysłowe. Serwis stacji paliw.
FIRMA TOM

 - o firmie i kontakt

DOMY NA SPRZEDAŻ

 - Malina
 - Emil

DRZWI PORTA

 - drzwi wejściowe
 - drzwi wewnętrzne
 - drzwi zewnętrzne
 - drzwi techniczne

BRAMY BEDITON

 - bramy garażowe
 - bramy przemysłowe

STACJE PALIW

 - serwis stacji paliw:

 - dystrybutory paliwowe
 - zbiorniki paliwowe
 - rurociągi

OKNA

 - okna PCV
 - okna drewniane
 - okna dachowe:
     - okna obrotowe
     - okna wysokoosiowe
     - okna uchylno-obrotowe
 - okna skandynawskie

PARTNERZY

serwis geograficzny
[geografia - portal]

.: OKNA DACHOWE UCHYLNO-OBROTOWE :.

Okno to łączy w sobie skrzydło obrotowe i uchylne (z dwiema osiami obrotu). W klasycznych oknach obrotowych oś obrotu umieszczona jest pośrodku okna, co może stanowić pewną niedogodność - nie można stać przy otwartym oknie w pozycji wyprostowanej. Okno uchylno-obrotowe można uchylać, otwierać, wyglądać przez nie i myć je w pozycji wyprostowanej. Wszystkie te funkcje: uchylanie, wysokoosiowy obrót, automatycznie blokowana pozycja do mycia, a nawet ustawienie dwustopniowej szczeliny wentylacyjnej obsługiwane są przez właściwe ustawienie wielofunkcyjnej klamki wygodnie umieszczonej u dołu skrzydła. Jako jedyne okno dachowe z okuciem obwiedniowym łączy ono wszystkie, do najdrobniejszych szczegółów przemyślane i dopracowane funkcje, w mechanizmie centralnego zamka.

W katalogu produktów Roto okna uchylno-obrotowe są oznaczone numerem 8.., następnie należy zwrócić uwagę na cyfry występujące po tym numerze i tak:
  • pierwsza cyfra w trzycyfrowym systemie oznacza numer serii 8..
  • druga cyfra oznacza ilość ryglowań okna 84.
  • trzecia cyfra rodzaj szklenia, np. 847
  • litera oznacza rodzaj materiału, z jakiego wykonane jest okno: drewno (H) lub PVC (K) - 847 H/K
Okno uchylno-obrotowe 84.K z trwałego i odpornego PVC nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i jest idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak kuchnia czy łazienka na poddaszu. Zaś miłośnicy naturalnego budulca, jakim jest drewno, ulegną urokowi niepowtarzalnej atmosfery tradycyjnie urządzonego poddasza za sprawą okna 84.H. Wybór bez ograniczeń!

W grupie okien uchylno-obrotowych na szczególną wzmiankę zasługuje nowe okno niskoemisyjne 849 H/K, wyposażone w potrójną szybę termoizolacyjną (dotychczas stosowane były tu pakiety podwójne) wypełnioną kryptonem (dotychczas argon). Współczynnik izolacyjności cieplnej nie ma sobie równych i wynosi U= 0,7 W/m²K, zaś całe okno ma współczynnik przenikalności cieplnej U = 1,1 W/m²K. Dzięki temu mieszkanie na poddaszu chronione jest przed utratą ciepła, co w efekcie daje znaczne oszczędności energii grzewczej. Dodatkowym walorem okna niskoemisyjnego jest specjalna warstwa pirolityczna na zewnętrznej szybie, która sprawia, że ciepło nie wydostające się na zewnątrz ogrzewa ją, co z kolei ogranicza skraplanie pary wodnej na szybie- była to dość uciążliwa przypadłość okien o zwiększonych parametrach izolacyjnych. Niskoemisyjne okno dachowe dostępne jest w 9 rozmiarach.


© 2006-2013 TOM - Tomasz Hyjek - kontakt: tel. 508 306 260.
Projekt HTML © 2006-2013 Damian Nowak - projektowanie stron internetowych.